Jak wygląda dobry wartościowy link

Jedną z podstawowych czynności podczas pozycjonowania strony jest zdobywanie wartościowych linków zwrotnych do naszej strony. Jest wiele sposobów na ich zdobywanie, ale w tym artykule zajmiemy się wyłącznie ich budową, a nie tym w jaki sposób je zdobywać.

Jak powinien wyglądać wartościowy link wpływający na pozycję strony?

Na potrzeby naszego artykułu przyjmijmy, że serwis który będziemy pozycjonować, będzie zajmował się projektowaniem witryn internetowych w trójmieście.

Podstawowy błąd podczas tworzenia linków do strony.

Często widziane na stronach:

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej na temat naszej oferty tworzenia stron

lub

Zajrzyj tutaj, aby zapoznać się z ofertą.

W tym przykładzie sformułowanie „Kliknij tutaj” lub „Zajrzyj tutaj” w naszym tekście pełni rolę odnośnika do serwisu, który zamierzamy pozycjonować.
Takie rozwiązanie jest błędne ponieważ siła pozycjonowania linku przekazywana jest na „Kliknij tutaj” lub „Zajrzyj tutaj”, a nie na konkretne frazy które chcielibyśmy wywindować w wyszukiwarce.

Jak powinien wyglądać prawidłowy link?

Wiemy, że pozycjonowana strona ma za zadanie zdobyć klientów, którzy chcą kupić projekt strony internetowej, dodatkowo wiemy też, że firma znajduje się w trójmieście. Pożądanymi w tym wypadku słowami kluczowymi np. są: projektowanie stron, tworzenie witryn www, tworzenie i projektowanie witryn internetowych, a także słowa : Gdańsk, Gdynia, Sopot, trójmiasto

Przykład prawidłowego odnośnika:

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej na temat naszej oferty tworzenia stron internetowych w Gdańsku

lub

Zajrzyj tutaj, aby zapoznać się z ofertą projektowania witryn internetowych w trójmieście.

Tak utworzone linki w treści informują wyszukiwarki, że linki kierują do witryny, która oferuje usługi tworzenia stron internetowych. Dzięki czemu pozycjonujemy naszą stronę na frazy oznaczone na niebiesko.

Bardzo ważnym atrybutem linku jest „title”, który bardziej szczegółowo może opisywać naszą witrynę. Kod HTML takiego odnośnika powinien wyglądać następująco:

1
<a title="Strony internetowe Gdańsk" href="http://adres_do_strony.pl">tworzenia stron internetowych</a>

lub

1
<a title="Projektowanie witryn trójmiasto" href="http://adres_do_strony.pl">projektowania witryn internetowych</a>

Istnieje także przypadek, w którym to odnośnik do naszej strony jest w formie grafiki. Wtedy należy użyć dodatkowego atrybutu opisującego obraz, który wyświetli się w zamian za niego, w wypadku, gdy grafika się nie załaduje, jest to „alt”.

1
<a title="Projektowanie witryn trójmiasto" href="http://adres_do_strony.pl"><img src="/obrazek-www.jpg" alt="Strony WWW" /></a>

Mam nadzieję, że tych kilka drobnych informacji pomoże wam budować prawidłowe linki do waszych podstron. Zapraszam także na kolejne informacje dotyczące pozycjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *