Przekierowanie 301 w pliku .htaccess

Kod 301 oznacza „Moved Permanently”, czyli „Przeniesiono na stałe”. Przekierowanie 301 powinniśmy używać w przypadku, gdy posiadamy kilka domen, które wskazują na tą samą stronę internetową. Przy użyciu tego przekierowania decydujemy, która domena jest głównym adresem witryn, (pozostałe domeny kierujemy na adres główny).

Dzięki temu rozwiązaniu wyszukiwarki internetowe (np. Google, Yahoo czy Bing) nie zmniejszają wartości (siły) linków, które znajdują się na danej stronie internetowej. Natomiast, gdy nie stosujemy przekierowania 301 wyszukiwarki traktują treść wszystkich stron znajdującą się pod poszczególnymi domenami jako różne, a tzw. „siła linków” jest rozproszona. Powoduje to zmniejszenie jakości strony i treści na niej zawartych, co bezpośrednio przekłada się na pozycję w wyszukiwarkach.

Jak zrobić przekierowanie 301 w pliku .htaccess?

Chcąc wykonać przekierowanie 301, musimy stworzyć na serwerze FTP, na którym znajduje się nasza strona (w katalogu głównym witryny) plik : .htacces, ( jeżeli wykorzystujemy jakiś system CMS najczęściej plik ten już istnieje).   Nazwa pliku zawsze musi zaczynać się od kropki.

Edytujemy utworzony plik .htacces  i wprowadzamy

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?stary-adres.pl [NC]
RewriteRule (.*) http://nowy_adres.pl/$1 [R=301,L]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *